III Torneig de pàdel benèfic ROSAWEEK

Pádel competition

Dieciseisavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K2 10/12/19, 12:00 PM
Pista 6
Miquel Montero De Quadras
David Fayos
7-5 | 7-5
10/12/19, 12:00 PM
Pista 6
#K2
Carles Baldrich
Enric Gibert Codina

Octavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K17 10/13/19, 1:00 PM
Pista 6
Bruno Sampaio
Luis Miguel Tasso Ruiz Dana
6-1 | 6-1
10/13/19, 1:00 PM
Pista 6
#K17
Miquel Montero De Quadras
David Fayos
#K18 10/14/19, 10:00 PM
Pista 8
Joan Subirana
Miquel Valls
6-2 | 6-3
10/14/19, 10:00 PM
Pista 8
#K18
Josep Duran
Carlos Goded
#K19 10/13/19, 12:00 PM
Pista 4
Daniel Mila Mediavilla
Sergio Ortuño Suque
1-6 | 4-6
10/13/19, 12:00 PM
Pista 4
#K19
David Sánchez Ruiz
David Sánchez Ruiz
#K20 10/13/19, 11:00 AM
Pista 7
Sebastian Alvarez Cavaliere
Ferran Ochoteco Rius
6-2 | 6-3
10/13/19, 11:00 AM
Pista 7
#K20
Miquel Angel Roges
Josep Oliveras Casany
#K21 10/15/19, 9:00 PM
Pista 2
Sergio Leon Vives
Javier Peidro
2-6 | 0-6
10/15/19, 9:00 PM
Pista 2
#K21
David Morera Vera
Miguel Angel Rivera Lopez
#K22 10/15/19, 7:00 PM
Pista 4
Joan Garcia Vicente
David Payeras Bailly
2-6 | 0-6
10/15/19, 7:00 PM
Pista 4
#K22
Ricard Tello Garcia
David Rubio
#K23 10/13/19, 6:00 PM
Pista 5
Víctor Milà Prünte
Dani Urbizu Barenys
0-6 | 0-6
10/13/19, 6:00 PM
Pista 5
#K23
Oscar Guiu
Susana Moya Villalon
#K24 10/13/19, 5:00 PM
Pista 6
Lluis Guirao Cano
Josep Royo Serrando
0-6 | 0-6
10/13/19, 5:00 PM
Pista 6
#K24
óscar Sánchez Gimeno
Mateo Zaragoza

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K25 10/15/19, 9:00 PM
Pista 4
Bruno Sampaio
Luis Miguel Tasso Ruiz Dana
2-6 | 4-6
10/15/19, 9:00 PM
Pista 4
#K25
Joan Subirana
Miquel Valls
#K26 10/16/19, 9:00 PM
Pista 8
David Sánchez Ruiz
David Sánchez Ruiz
6-3 | 6-0
10/16/19, 9:00 PM
Pista 8
#K26
Sebastian Alvarez Cavaliere
Ferran Ochoteco Rius
#K27 10/16/19, 7:00 PM
Pista 6
David Morera Vera
Miguel Angel Rivera Lopez
1-6 | 6-4 | 5-7
10/16/19, 7:00 PM
Pista 6
#K27
Ricard Tello Garcia
David Rubio
#K28 10/18/19, 9:00 PM
Pista 5
Oscar Guiu
Susana Moya Villalon
6-2 | 6-0
10/18/19, 9:00 PM
Pista 5
#K28
óscar Sánchez Gimeno
Mateo Zaragoza

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K29 10/19/19, 10:00 AM
Pista 6
Joan Subirana
Miquel Valls
6-3 | 2-6 | 2-6
10/19/19, 10:00 AM
Pista 6
#K29
David Sánchez Ruiz
David Sánchez Ruiz
#K30 10/19/19, 12:00 PM
Pista 7
Ricard Tello Garcia
David Rubio
4-6 | 2-6
10/19/19, 12:00 PM
Pista 7
#K30
Oscar Guiu
Susana Moya Villalon

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K31 10/19/19, 6:00 PM
Pista 5
David Sánchez Ruiz
David Sánchez Ruiz
7-5 | 5-7 | 5-7
10/19/19, 6:00 PM
Pista 5
#K31
Oscar Guiu
Susana Moya Villalon