V Torneig de pàdel benèfic ROSAWEEK

Pádel competition

2ª mixta main bracket

Octavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K2 5/15/22, 7:00 PM
-
Pol Sanchez Martinez
Andrea Murillo
6-3 | 6-1
5/15/22, 7:00 PM
-
#K2
Lluis Humet Ventin
Laura Humet
#K4 5/15/22, 9:00 AM
-
Carles Verdú
Sandra Hidalgo
4-6 | 64-77
5/15/22, 9:00 AM
-
#K4
Albert Mas
Berta Mas Bastida
#K6 5/15/22, 9:00 AM
-
Gisela Guarner Marin
Carlos Gómez Mussons
6-2 | 6-2
5/15/22, 9:00 AM
-
#K6
Alejandro Puig Molins
Laia Sitja
#K8 5/14/22, 1:00 PM
-
Jordi Calvet
Gemma Arqués
6-2 | 6-2
5/14/22, 1:00 PM
-
#K8
Silvia Ralita Vayreda
Jordi Nicolás Pico

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K9 5/17/22, 8:00 PM
-
Albert Martinez
Berta Boixeda Martinez
0-6 | 0-6
5/17/22, 8:00 PM
-
#K9
Pol Sanchez Martinez
Andrea Murillo
#K10 5/15/22, 5:00 PM
-
Bernat Castell Gelabert
Ester Vilar Solé
6-4 | 4-6 | 11-9
5/15/22, 5:00 PM
-
#K10
Albert Mas
Berta Mas Bastida
#K11 5/15/22, 11:00 AM
-
Isabel Laufer
Manel Roig Del Tarre
3-6 | 3-6
5/15/22, 11:00 AM
-
#K11
Gisela Guarner Marin
Carlos Gómez Mussons
#K12 5/14/22, 3:00 PM
-
Silvia Prunera Mauri
Francisco Sá Pereira Da Costa Martins
6-1 | 6-3
5/14/22, 3:00 PM
-
#K12
Jordi Calvet
Gemma Arqués

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K13 5/21/22, 10:00 AM
-
Pol Sanchez Martinez
Andrea Murillo
6-4 | 6-1
5/21/22, 10:00 AM
-
#K13
Bernat Castell Gelabert
Ester Vilar Solé
#K14 5/21/22, 1:00 PM
-
Gisela Guarner Marin
Carlos Gómez Mussons
77-65 | 77-65
5/21/22, 1:00 PM
-
#K14
Silvia Prunera Mauri
Francisco Sá Pereira Da Costa Martins

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K15 5/22/22, 12:00 PM
-
Pol Sanchez Martinez
Andrea Murillo
-
5/22/22, 12:00 PM
-
#K15
Gisela Guarner Marin
Carlos Gómez Mussons

Cuadro de consolación

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K16 5/19/22, 8:00 PM
-
Albert Martinez
Berta Boixeda Martinez
1-6 | 3-6
5/19/22, 8:00 PM
-
#K16
Lluis Humet Ventin
Laura Humet
#K18 5/18/22, 7:00 PM
-
Isabel Laufer
Manel Roig Del Tarre
2-6 | 6-1 | 6-10
5/18/22, 7:00 PM
-
#K18
Alejandro Puig Molins
Laia Sitja

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K20 5/21/22, 11:00 AM
-
Lluis Humet Ventin
Laura Humet
6-3 | 6-4
5/21/22, 11:00 AM
-
#K20
Carles Verdú
Sandra Hidalgo
#K21 5/21/22, 9:00 AM
-
Alejandro Puig Molins
Laia Sitja
6-1 | 6-4
5/21/22, 9:00 AM
-
#K21
Silvia Ralita Vayreda
Jordi Nicolás Pico

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K22 5/22/22, 9:00 AM
-
Lluis Humet Ventin
Laura Humet
4-6 | 6-4 | 8-10
5/22/22, 9:00 AM
-
#K22
Alejandro Puig Molins
Laia Sitja