IV Torneig de pàdel benèfic ROSAWEEK

Pádel competition

2ª mixta main bracket

Octavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K2 9/25/21, 7:00 PM
-
Marta Vidal Pidevall
Marcelo Leon Garay
4-6 | 1-6
9/25/21, 7:00 PM
-
#K2
Francesc Canals
Sandra Sole Rodríguez
#K3 9/28/21, 9:00 PM
-
Rubén Moral
Inés Serena
1-6 | 1-6
9/28/21, 9:00 PM
-
#K3
Xavier Prunera
Alba Prunera
#K4 9/26/21, 9:00 PM
-
Alejandro Puig Molins
Laia Sitja
3-6 | 3-6
9/26/21, 9:00 PM
-
#K4
Begoña De Lama
Toni Escudero
#K5 9/25/21, 1:00 PM
-
Marc Fuster Rullan
Marina Rodríguez Queralt
6-1 | 6-3
9/25/21, 1:00 PM
-
#K5
David Arrufi Teixido
Arancha Batlles Retuerto
#K6 9/26/21, 6:00 PM
-
Maria Navarro
Carlos Gironella Perello
77-63 | 6-3
9/26/21, 6:00 PM
-
#K6
Mariola Tasso
Paco Vazquez Morales
#K7 9/28/21, 9:00 PM
-
Laura Gomez Ballve
Francisco Sá Pereira Da Costa Martins
7-5 | 6-1
9/28/21, 9:00 PM
-
#K7
Marti Puigdemasa Calvet
Iola Bonet
#K8 9/26/21, 10:00 AM
-
Silvia Ralita Vayreda
Jordi Nicolás Pico
77-65 | 7-5
9/26/21, 10:00 AM
-
#K8
Sergi Quilez Marin
Elisabet Sauras Collado

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K9 9/26/21, 11:00 AM
-
Carles Verdú
Sandra Hidalgo
78-66 | 4-6 | 10-9
9/26/21, 11:00 AM
-
#K9
Francesc Canals
Sandra Sole Rodríguez
#K10 9/29/21, 7:00 PM
-
Xavier Prunera
Alba Prunera
7-5 | 6-4
9/29/21, 7:00 PM
-
#K10
Begoña De Lama
Toni Escudero
#K11 9/28/21, 10:00 PM
-
Marc Fuster Rullan
Marina Rodríguez Queralt
1-6 | 1-6
9/28/21, 10:00 PM
-
#K11
Maria Navarro
Carlos Gironella Perello
#K12 9/29/21, 9:00 PM
-
Laura Gomez Ballve
Francisco Sá Pereira Da Costa Martins
6-1 | 6-0
9/29/21, 9:00 PM
-
#K12
Silvia Ralita Vayreda
Jordi Nicolás Pico

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K13 10/2/21, 11:00 AM
-
Carles Verdú
Sandra Hidalgo
4-6 | 2-6
10/2/21, 11:00 AM
-
#K13
Xavier Prunera
Alba Prunera
#K14 10/1/21, 8:00 PM
-
Maria Navarro
Carlos Gironella Perello
7-6 | 2-6 | 10-7
10/1/21, 8:00 PM
-
#K14
Laura Gomez Ballve
Francisco Sá Pereira Da Costa Martins

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K15 10/3/21, 11:00 AM
-
Xavier Prunera
Alba Prunera
-
10/3/21, 11:00 AM
-
#K15
Maria Navarro
Carlos Gironella Perello

Cuadro de consolación

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K17 9/30/21, 10:00 PM
-
Rubén Moral
Inés Serena
1-6 | 4-6
9/30/21, 10:00 PM
-
#K17
Alejandro Puig Molins
Laia Sitja
#K18 9/29/21, 6:00 PM
-
David Arrufi Teixido
Arancha Batlles Retuerto
0-6 | 0-6
9/29/21, 6:00 PM
-
#K18
Mariola Tasso
Paco Vazquez Morales
#K19 9/29/21, 10:00 PM
-
Marti Puigdemasa Calvet
Iola Bonet
6-1 | 6-4
9/29/21, 10:00 PM
-
#K19
Sergi Quilez Marin
Elisabet Sauras Collado

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K20 10/2/21, 1:00 PM
-
Marta Vidal Pidevall
Marcelo Leon Garay
3-6 | 1-6
10/2/21, 1:00 PM
-
#K20
Alejandro Puig Molins
Laia Sitja
#K21 10/2/21, 5:00 PM
-
Mariola Tasso
Paco Vazquez Morales
6-2 | 6-3
10/2/21, 5:00 PM
-
#K21
Marti Puigdemasa Calvet
Iola Bonet

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K22 10/3/21, 9:00 AM
-
Alejandro Puig Molins
Laia Sitja
-
10/3/21, 9:00 AM
-
#K22
Mariola Tasso
Paco Vazquez Morales