IV Torneig de pàdel benèfic ROSAWEEK

Pádel competition

2ª femenina main bracket

Octavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K2 9/26/21, 12:00 PM
-
Laura Gomez Ballve
Paula Gómez Ballvé
3-6 | 7-5 | 10-3
9/26/21, 12:00 PM
-
#K2
Silvia Prunera Mauri
Sara Agudo Regueira
#K6 9/26/21, 9:00 PM
-
Monica Gomez
Gemma Fernandez Castañe
6-0 | 6-1
9/26/21, 9:00 PM
-
#K6
Maite Grau
Carme Pérez Broto

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K9 9/27/21, 8:00 PM
-
Marta Esgleyes Gumà
Anna Bosch Balagué
6-3 | 6-4
9/27/21, 8:00 PM
-
#K9
Laura Gomez Ballve
Paula Gómez Ballvé
#K10 -
-
Gemma Hidalgo
Carmen Juantorres Carceller
^ - RET
-
-
#K10
Maite Sampere Valero
Georgina Alabern Solé
#K11 9/27/21, 9:00 PM
-
Adriana Rubert Calopa
Gisela Guarner Marin
3-6 | 2-6
9/27/21, 9:00 PM
-
#K11
Monica Gomez
Gemma Fernandez Castañe
#K12 9/27/21, 9:00 PM
-
Miriam Cordero
Amparo Gomez Gomez
6-3 | 6-1
9/27/21, 9:00 PM
-
#K12
Patricia Bosch Garcia
Piluca Garcia Ferrer

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K13 10/1/21, 7:00 PM
-
Marta Esgleyes Gumà
Anna Bosch Balagué
6-3 | 6-2
10/1/21, 7:00 PM
-
#K13
Gemma Hidalgo
Carmen Juantorres Carceller
#K14 10/2/21, 7:00 PM
-
Monica Gomez
Gemma Fernandez Castañe
6-0 | 6-0
10/2/21, 7:00 PM
-
#K14
Miriam Cordero
Amparo Gomez Gomez

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K15 10/3/21, 10:00 AM
-
Marta Esgleyes Gumà
Anna Bosch Balagué
-
10/3/21, 10:00 AM
-
#K15
Monica Gomez
Gemma Fernandez Castañe

Cuadro de consolación

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K18 9/28/21, 9:00 PM
-
Adriana Rubert Calopa
Gisela Guarner Marin
6-1 | 6-1
9/28/21, 9:00 PM
-
#K18
Maite Grau
Carme Pérez Broto

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K20 -
-
Silvia Prunera Mauri
Sara Agudo Regueira
^ - RET
-
-
#K20
Perdedor #K10
Perdedor #K10
#K21 9/29/21, 9:00 PM
-
Adriana Rubert Calopa
Gisela Guarner Marin
6-0 | 6-0
9/29/21, 9:00 PM
-
#K21
Patricia Bosch Garcia
Piluca Garcia Ferrer

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K22 10/1/21, 5:00 PM
-
Silvia Prunera Mauri
Sara Agudo Regueira
6-3 | 6-2
10/1/21, 5:00 PM
-
#K22
Adriana Rubert Calopa
Gisela Guarner Marin