IV Torneig de pàdel benèfic ROSAWEEK

Pádel competition

4ª masculina main bracket

Octavos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K2 9/25/21, 1:00 PM
-
Alberto Fuentes
Luis Martinez
0-6 | 0-6
9/25/21, 1:00 PM
-
#K2
Santi Cascante Nogales
Alex Guevara Riba
#K3 9/25/21, 7:00 PM
-
Jordi Rifa Pujol
Isaac Martí
4-6 | 1-6
9/25/21, 7:00 PM
-
#K3
Xavier Martinez Gimenez
Josep Belsa
#K4 9/26/21, 7:00 PM
-
Mario Alcalá Carrasco
Francisco Garcia Peñalber
4-6 | 0-6
9/26/21, 7:00 PM
-
#K4
David Morera Vera
Miguel Angel Rivera Lopez
#K6 9/26/21, 5:00 PM
-
Miquel Angel Roges
Josep Oliveras Casany
6-2 | 6-2
9/26/21, 5:00 PM
-
#K6
Toni Vilaseca Cabo
Esteve Vallve
#K7 9/27/21, 10:00 PM
-
Ivan Mor Freginé
David Fierlafijn
2-6 | 2-6
9/27/21, 10:00 PM
-
#K7
Lucas Palacios Moya
Alex Guiu
#K8 9/27/21, 9:00 PM
-
Albert Garcia Aparicio
Julien Barnabé
6-4 | 2-6 | 10-3
9/27/21, 9:00 PM
-
#K8
Ignacio Fernandez
Frederic Martinez

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K9 9/26/21, 1:00 PM
-
Oscar Pérez Albet
Albert Fontanet Calopa
6-4 | 6-1
9/26/21, 1:00 PM
-
#K9
Santi Cascante Nogales
Alex Guevara Riba
#K10 9/27/21, 10:00 PM
-
Xavier Martinez Gimenez
Josep Belsa
1-6 | 1-6
9/27/21, 10:00 PM
-
#K10
David Morera Vera
Miguel Angel Rivera Lopez
#K11 9/26/21, 8:00 PM
-
Jordi Tenas Picas
David Pomer Ribò
5-7 | 6-3 | 4-10
9/26/21, 8:00 PM
-
#K11
Miquel Angel Roges
Josep Oliveras Casany
#K12 9/29/21, 8:00 PM
-
Lucas Palacios Moya
Alex Guiu
6-3 | 6-0
9/29/21, 8:00 PM
-
#K12
Albert Garcia Aparicio
Julien Barnabé

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K13 10/1/21, 7:00 PM
-
Oscar Pérez Albet
Albert Fontanet Calopa
4-6 | 2-6
10/1/21, 7:00 PM
-
#K13
David Morera Vera
Miguel Angel Rivera Lopez
#K14 9/30/21, 10:00 PM
-
Miquel Angel Roges
Josep Oliveras Casany
6-3 | 6-0
9/30/21, 10:00 PM
-
#K14
Lucas Palacios Moya
Alex Guiu

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K15 10/3/21, 10:00 AM
-
David Morera Vera
Miguel Angel Rivera Lopez
-
10/3/21, 10:00 AM
-
#K15
Miquel Angel Roges
Josep Oliveras Casany

Cuadro de consolación

Cuartos de final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K17 9/27/21, 10:00 PM
-
Jordi Rifa Pujol
Isaac Martí
1-6 | 0-6
9/27/21, 10:00 PM
-
#K17
Mario Alcalá Carrasco
Francisco Garcia Peñalber
#K18 9/27/21, 10:00 PM
-
Jordi Tenas Picas
David Pomer Ribò
6-2 | 6-3
9/27/21, 10:00 PM
-
#K18
Toni Vilaseca Cabo
Esteve Vallve
#K19 -
-
Ivan Mor Freginé
David Fierlafijn
RET - ^
-
-
#K19
Ignacio Fernandez
Frederic Martinez

Semifinales

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K20 9/30/21, 10:00 PM
-
Alberto Fuentes
Luis Martinez
1-6 | 1-6
9/30/21, 10:00 PM
-
#K20
Mario Alcalá Carrasco
Francisco Garcia Peñalber
#K21 9/29/21, 9:00 PM
-
Jordi Tenas Picas
David Pomer Ribò
6-1 | 6-2
9/29/21, 9:00 PM
-
#K21
Ignacio Fernandez
Frederic Martinez

Final

Single-elimination tournament.

KID Date/venue Home Result Away team
#K22 10/2/21, 6:00 PM
-
Mario Alcalá Carrasco
Francisco Garcia Peñalber
4-6 | 4-6
10/2/21, 6:00 PM
-
#K22
Jordi Tenas Picas
David Pomer Ribò